Informace o nás

Dětský klubík Chameleon je nově vzniklá soukromá školička. Je umístěna v přízemí rodinného domku ve velmi klidné lokalitě města. Kapacita je pouze 5 dětí, což umožňuje individuální přístup a více času pro každé dítě. Naším cílem je připravit děti co nejlépe pro vstup do "velkého světa". Důraz je kladen na rozvoj hrubé a jemné motoriky, logického myšlení, také na dodržování hygieny a kladný vztah k ostatním dětem v kolektivu. 

Jednou z předností Chameleona je vedení dětí ke zdravému životnímu stylu. Dopolední i odpolední svačinky jsou vždy ve zdravém duchu. Denně děti dostanou sklenici čerstvé ovocné či zeleninové šťávy (freshe). Namísto klasických buchet podáváme dětem domácí sušenky. Výjimkou nejsou ani ovocné a zeleninové saláty nebo zdravé pomazánky na celozrnném pečivu. Zkrátka a dobře, děti u nás dostanou všechny důležité živiny, které jejich malá tělíčka potřebují.

Pokud to počasí dovolí, každé dopoledne jdou děti na procházku po okolí. Odpoledne si potom hrají na oploceném dvorku (zahradě), kde mají k dispozici pískoviště, skluzavku, domeček a další hračky. Při nepřízni počasí si vezmeme švihadla, malé nafukovací míčky nebo skákací gumu a cvičíme v herně. 


Bc. Veronika Podobová

Naše hlavní vychovatelka je 26 letá maminka tříletého chlapečka. Je studentkou Fakulty životního prostředí na ČZU. Již v minulosti se zamilovala do práce s dětmi, když učila na ZŠ v Libušíně a zúčastnila se několika dětských táborů. 
 
Je absolventkou rekvalifikačního kurzu Péče o děti od 0 do 15 let, který je akreditován Ministerstvem školství (MŠMT). Zajímá se o zdravou výživu a ráda sportuje. Ruční práce a tvůrčí činnosti všeho druhu jsou jí velmi blízké. 
 
Kromě Chameleona spolupracuje také se střední školou Euroinstitut.eu, která je zaměřena na výuku žáků se speciálními vzdělávacími potřebami. 
 
"Nechci dětem nic přikazovat a zakazovat. Je možné se s nimi na všem domluvit, jen člověk musí vědět, jak. Nejsem zastánkyní klasického školství, ale úplné alternativy také ne. Snažím se pohybovat někde rozumně uprostřed a zatím mi to skvěle funguje."

Kontakt

DK Chameleon

Tyršova 657/14
Slaný


777 976 583